Monthly Archives: декември 2012

Коледен турнир

На 17. 12. 2012г. /понеделник/ във физкултурния салон на ПГСАГ

„ Никола Фичев” гр. Плевен се проведе традиционният волейболен турнир по волейбол за девойки. Участваха отборите на ГПЧЕ, СОУ „Иван Вазов”, ПГ по туризъм „Ал. Константинов” и домакините от ПГСАГ „Н. Фичев”.

Изиграха се два полуфинални срещи между съставите на ПГСАГ – ПГТ завършил с убедителна победа с 3:0 гейма за ПГСАГ и ГПЧЕ и СОУ „Ив. Вазов” завършила със същия резултат 3:0 гейма. Така се оформиха противниците в малкия финал за 3-4 място-ПГТ „Ал. Константинов” и СОУ „Ив. Вазов”. Мачът между тях завърши при резултат 3:0 гейма за ПГТ, които заеха трето място в крайното класиране.

Големият финал противопостави девойките от ПГСАГ и тези от ГПЧЕ. Тази среща се превърна във волейболен спектакъл продължил 5 гейма.

ГПЧЕ спечели първия гейм. ПГСАГ успя да спечели следващите два гейма, а в четвътия гейм водеха с 24 на 19, но го загубиха с 27:25. Така се стигна до решаващ тай-брек. С по-добра игра нашият отбор го спечели с 15:12 точки. Така нашите девойки за пореден път печелят Коледния турнир.

За всички участници в турнира имаше дребни награди, а за призьорите грамоти. Турнирът бе закрит подобаващо от инж. Валентина Гатева с хубави думи и пожелания.